Zandvoort maakt zich op voor het 12e Open Kampioenschap Makreel Roken
Op zaterdag 8 augustus 2026 staat het Kerkplein in Zandvoort weer volledig in het teken van traditie, vakmanschap en gezelligheid tijdens het 12e Zandvoorts Open Kampioenschap Makreel Roken.
Vanaf 10.00 uur gaan de deelnemers aan de slag met het roken van hun makrelen. Al vanaf 08.30 uur worden de rooktonnen opgebouwd en voorbereid. Om 14.00 uur leveren de deelnemers hun gerookte makrelen in, waarna een deskundige jury om 14.15 uur de inzendingen beoordeelt. Aansluitend vindt de prijsuitreiking plaats en worden de gerookte makrelen verkocht aan het publiek.
Het kampioenschap is inmiddels uitgegroeid tot een geliefde Zandvoortse traditie waar deelnemers, inwoners en bezoekers samenkomen om te genieten van de authentieke manier van vis roken. De dag staat niet alleen in het teken van de competitie, maar ook van ontmoeting en gezelligheid.
De opbrengst van de verkoop van de gerookte makrelen komt volledig ten goede aan een lokaal goed doel: het Zandvoorts Jutters Mu-ZEE-um.
Publiek is van harte welkom om de deelnemers aan het werk te zien, de sfeer te proeven en natuurlijk een heerlijke gerookte makreel mee naar huis te nemen.
